GREYHOUNDS, PANTHERS, WHIPPETS & PUMAS SQUADS ANNOUNCED

PUBLISHED

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

On Sunday evening in the Pavilion at Iffley Road, the respective Captains of the Greyhounds, Panthers and Pumas announced their squads for the 2nd & 3rd XV Varsity Matches this coming Saturday and the Whippets Captain his squad to face an Oxford Brookes XV in the ‘Oxford Derby’ on Friday evening.

The weekend match itinerary:

Friday 11th March

Whippets v Oxford Brookes KO 1600 @ Oxford Harlequins RFC

Saturday 12th March

Pumas v Jaguars KO 1230 @ Oriel College Sports Ground

Greyhounds v LX Club KO 1230 @ Iffley Road

Panthers v Tigers KO 1500 @ Iffley Road

Whippets squad:

15 Jake Payne (Keble) 14 Theo Saitch (Somerville) 13 Adam Gardner (Kellogg) 12 Ashley Turner (Keble) 11 Will McGowan (Christ Church) 10 Ollie Bingham (Hertford) 9 Vasco Faria (Exeter) 1 Bryan Xuan (Balliol) 2 Yuta Ofuji (Oriel) 3 Zak Milstein (Worcester) 4 Jake Elliott (St Edmund Hall) 5 Ben Eastwood (St Anne’s) Captain 6 Charlie Rosen (Jesus) 7 Joe Bruton (Hertford) 8 Raef Murphy (St Benet’s) 16 Mike Agureev (Oriel) 17 Will Davies (Queen’s) 18 James Martin (Keble) 19 Will Heylen (Christ Church) 20 Toby Robinson (Oriel) 21 Tom Roxburgh (Pembroke) 22 Ben Larvin (Christ Church) 23 Joe O’Donnell (Christ Church) 24 Tony Cowen (Queen’s) 25 Morgan Rees (Hertford)

Pumas squad:

15 Maya Janowski (Corpus Christi) Co-Captain 14 Dali Dunn (St Catherine’s) 13 Elena Binns (St Anne’s) 12 Elin Isaac (Queen’s) 11 Aisha Straker-Grimes (Wadham ) 10 Grace Gibson (Magdalen) 9 Chloe Dudley (Corpus Christi) 1 Shanaz Sharon Senthil (New) 2 Sophie Florides (Worcester) 3 Shirley Mason (University) Co-Captain 4 Lucy Jackson (University) 5 Elizabeth Drake (Lady Margaret Hall) 6 Faye Fallon (Brasenose) 7 Georgina Close Smith (Lady Margaret Hall) 8 Rachel Trippier (St Edmund Hall) 16 Emma Van Setten (St Hilda’s) 17 Stephanie Dai (Corpus Christi) 18 Maeve Ewing (Corpus Christi) 19 Flore Hendrickx (Corpus Christi) 20 Iris Hamilton (Corpus Christi) 21 Hana 22 Elisa Smith (St Hilda’s)

Greyhounds squad:

15 Tom Mewes (St John’s) 14 Arthur Friend (St Anne’s) 13 Arron Shaw (Corpus Christi) 12 Jaime Chuidian (Trinity) 11 Hector Skipworth (St Edmund Hall) 10 Ben Scher (Wolfson) 9 Callum Whittle (Lady Margaret Hall) 1 Gus Coningham (St John’s) 2 Joe McDermott (Lincoln) 3 Noah Zenios (Magdalen) 4 Eoin O’Sullivan (Oriel) 5 Ed Penn (Kellogg) Captain 6 Teddy Thomson (St Edmund Hall) 7 George Fowler (St Hilda’s) 8 Jamie Lloyd Williams (Worcester) 16 Richard Hayward (Pembroke) 17 Jack Hughes (St Anne’s) 18 Tom Auckland (New) 19 Lewis Sutton (St Edmund Hall) 20 Alfie Smith (Worcester) 21 Ned Russell (St John’s) 22 Luca Tonelli (Somerville) 23 Alex Greenhalgh (Lincoln)

Panthers squad:

15 Maria Mei Munoz Gomez (Wadham) 14 Martha Rigby (Queen’s) 13 Arti Vasanthakumaran (St Anne’s) (Captain) 12 Mireia Requena I Serra (Lady Margaret Hall) (VC) 11 Tabs Preston (Worcester) 10 Maria Watt (St Catherine’s) 9 Cecilia Bonisch (Hertford) 1 Zed Nott (Brasenose) 2 Alice Ardis (St Catherine’s) 3 Zaman Keinath-Esmail (Corpus Christi) 4 Becky Roodt (St Catherine’s) 5 Clara Malling Strømsted (Worcester) 6 Alice Such (St John’s) 7 Mary Bonsu (St Catherine’s) 8 Hannah Riches (St Edmund Hall) 16 Anna Jay (Wadham) 17 Chloe Avril (Hertford) 18 Kate Halcrow (Lincoln) 19 Francesca Leonard (Jesus) 20 Mary Mawhinney (Hertford) 21 Flo Baker Masters (St Catherine’s) 22 Rose Smith (Hertford) 23 Emma Crosby (St John’s)

 

 

 

Scroll to Top
Our Cookies
We use cookie technology to analyse traffic and ensure that you get the best possible experience on our website. To continue browsing our website, you must agree to our Cookie Policy.